Stypendium MintResume 2019
Listopad 13, 2019
rowerek-stacjonarny-spokey
Rowerki stacjonarne – aktywność fizyczna idealna na zimę!
Grudzień 5, 2019

Wyjątkowe ozdoby – zrób to sam!

Wyjątkowe ozdoby - zrób to sam

Rękodzieło cieszy się coraz większym uznaniem współczesnych konsumentów. Chętniej sięgamy po rzeczy wykonane samodzielnie lub rękami innego twórcy niż produkty sprzedawane i wykonywane hurtowo przez maszyny. Dzięki temu mamy poczucie, że wspieramy działania artysty oraz posiadamy coś nietuzinkowego.

Ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia są czasem, gdy szczególnie zwracamy uwagę na wszelkiego rodzaju akcesoria, ozdoby i przedmioty, które moglibyśmy komuś podarować. Obecnie zaczynają powracać do łask choinki, na których wieszamy własnoręcznie wykonane ozdoby. Piękną sprawą są bombki, które stworzone są ze styropianowej kulki, do której przymocowano poucinane kawałki wstążki.

Warto również zainteresować się suszonymi pomarańczami, przez które przeciągniemy sznurek lub włóczkę. Możemy pokroić je na pół, na ćwiartki lub na plastry, które po wysuszeniu powiesimy na choinkę. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze drzewko nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale i w całym domu poczujemy zapachy kojarzące się nam ze świętami. Wielu rękodzielników wykonuje również popularne w ostatnich latach skrzaty lub wianki, które stają się ozdobą naszych drzwi i przedsionków.

Lalki i maskotki

Na szczególną uwagę zasługują również maskotki, wykonywane z wypełnienia oraz hipoalergicznej wełny przeznaczonej dla dzieci. Mowa tu o wszelkiego rodzaju maskotkach imitujących postaci bajkowe, jak i zwykłe pluszaki. W tym wypadku inwencja twórcza artystów jest niczym nieograniczona. Możemy uszyć materialne lalki, którymi nasze maluchy będą się bawić. Możemy im stworzyć nawet całą rodzinkę maskotek, które będą mieszkały z nami. Tego typu lalki idealnie nadają się jako prezent nawet dla drugiego dorosłego człowieka. Ich nietuzinkowy wygląd sprawia, że postawienie ich na meblach uczyni z lalek wyjątkową ozdobę. Możemy je podarować choćby pielęgniarkom, nauczycielom, artystom, parze młodej na jej ślubie lub osobie obchodzącej ważny jubileusz. Wystarczy spersonalizować maskotkę, by miała cechy osoby, której ją podarujemy.

Koce i poduszki

Wykorzystując różnorodne wełny oraz nici warto zainteresować się również haftowaniem i robieniem na drutach. To pierwsze pozwala na stworzenie miękkich poduszek o nowoczesnych, minimalistycznych wzorach, które odnajdą się zarówno w rustykalnym, jak i industrialnym wnętrzu. Staną się ozdobą naszych foteli i sof i ocieplą wizualnie całe wnętrze. Zainteresowaniem cieszą się również haftowane kartki z życzeniami, pojemniki, pudełka na chusteczki lub przywieszki na choinkę. Wiele zależy od odpowiedniego, sztywnego wypełnienia, które nadaje kształt całemu produktowi. Do tego typu egzemplarzy warto również dorobić koce. Przedmioty handmade mogą być oryginalnym prezentem lub rzeczą, którą sami będziemy wykorzystywali. Koce zrobione z hipoalergicznej wełny dla dzieci pozwolą nam nie tylko realizować nasze pasje i zdolności artystyczne, ale i mogą stać się przedmiotem, którym zasilimy potrzeby wielu schronisk, domów dla dzieci i biednych rodzin. Takie koce są nie tylko miękkie i bezpieczne, ale i rewelacyjnie się prezentują.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz ciekawych przedmiotów do DIY i nie tylko, sprawdź sklep dostępny pod adresem https://czakos.pl/ – hurtownia dekoracji