Lampy Azzardo – niebalny design w przystępnej cenie!
Grudzień 29, 2014
PARP wesprze małe i średnie firmy wchodzące na giełdę
Styczeń 26, 2015

Biznes na blokowisku: pomysły przedsiębiorców

Blokowiska kojarzą się zwykle z wielkimi sypialniami, a nie z odpowiednim miejscem na swój business. Jednakże mając odpowiedni pomysł oraz naturalną pracowitość, także w takich lokalizacjach można z powodzeniem prowadzić zarobkową działalność. Funkcjonują gotowe modele wypróbowane w wielu rejonach kraju na przynoszący profity osiedlowy interes. Wielkim atutem są mniejsze stawki wynajmu w takich lokalizacjach.

Po dziesiątkach małych osiedlowych sklepików działających z powodzeniem jeszcze w latach 90. nie zostało wprawdzie wiele, lecz i w tejże zdawałoby się najcięższej branży, pośród wszędobylskich dyskontów, i dzisiaj właściwie prosperują sklepy, które dostosowały precyzyjniej ofertę do okolicznych mieszkańców, stawiając nie tylko na jakość proponowanych produktów, lecz również na spersonalizowane wymagania klientów. Kolejnym dowodem działalności mogącej z powodzeniem funkcjonować wśród blokowisk są ciekawie zaaranżowane lokale gastronomiczne przyciągające gości przede wszystkim zdrową kuchnią, dostosowaną cenowo do możliwości ekonomicznych lokalnych mieszkańców.

A że dawne miasta dysponują pięknymi terenami inwestycyjnymi, powiększając się często o nowe domy, lokum w nich znajdują ludzie młodzi, świetnie zarabiający i zarazem zapracowani, będący pożądaną klientelą takich miejsc. Wielkie osiedla mieszkaniowe posiadają na swoim terenie dużo infrastruktury oświatowej, co ułatwia początek przy szeroko rozumianej działalności druku i ksero. Ta dziedzina wyjątkowo rozbudowała swoje możliwości i do lamusa odeszły dawne, małe punkty ksero. Dzisiaj, żeby utrzymać firmę w tej dziedzinie należy prowadzić usługi zdecydowanie bardziej poszerzone o choćby nadruki na koszulkach lub kubkach, serwis maszyn, ploterów i skanerów, itp. Osiedla mieszkaniowe to również właściwe miejsce na poprowadzenie niepublicznego przedszkola, sali zabaw dla dzieci, a też dobrze zaopatrzonej apteki.

1 Komentarz

1. Adelka napisał(a):

Bardzo ciekawy wpis. To prawda z tymi osiedlowymi sklepikami. Pamiętam jak za dzieciaka biegałam do naszego sklepiku i kupowałam lizaki, na których można było gwizdać. Teraz taki sklepik to już handlowy rarytas, który został wciągnięty przez duże markety lub Żabki. Większość przedsiębiorców wybiera także sprzedaż przez Internet, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. No i co ciekawe powstaje coraz więcej firm np. takich jak ta https://www.ifirma.pl/ceidg/wa/vat, które oferują programy ułatwiające wystawianie faktur, rozliczanie VATU czy ujarzmienie plików JPK, a papierowe wersje faktur wystawiane na specjalnych bloczkach (mam nadzieję, że tak to się nazywało) to już powoli przeżytek. Ale taki internetowy biznes rozwijany w bloku może przynieść sporo korzyści i ja to gorąco popieram!