Złote czasy dla specjalistów

Odpowiednia koniunktura dla pracobiorców średniego oraz większego poziomu. Cykliczne badanie Antal Global Snapshot wskazuje, że w dalszym procesie wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalistów oraz zarządców. Zwiększenie zatrudnienia takich pracowników w przeciągu najbliższych trzech miesięcy zakłada 66 procent firm. Ledwo 11 procent właścicieli chce wykonać redukcje zatrudnienia wśród tej kategorii zawodowej.

Liderami w angażowaniu specjalistów oraz menedżerów są nadal środowiska usług biznesowych. Na następnym miejscu znajduje się sektor komputerowy. Oba rynki od lat prześcigają statystyczną intensywność rekrutacji dla Polski. W środowisku liderów znalazła się także gałąź e-commerce oraz nowe media.

Specjaliści Antal International kierują uwagę, że polscy nabywcy coraz entuzjastycznie korzystają z propozycji dokonywania zakupów poprzez net. W związku z tym sporo jednostek, głównie z obszaru handlu tworzy potrzebę angażowania ekspertów e-commerce. Rozwija się też konieczność komunikacji z konsumentem w cyfrowym świecie a tym samym zapotrzebowanie na profesjonalistów z działu marketingu internetowego.

Powiększenie zatrudnienia będzie również miało znaczenie w usługach sądowych a także w rynku motoryzacji oraz lotnictwa.

Do branż, które przodują w rekrutacji przynależą również księgowość i consulting oraz również bankowość i FMCG zatem sektor mieszczący artykuły szybko zbywalne. Wedle Antal Global Snapshot wysoką intensywność zatrudnienia przewiduje się również w takich dziedzinach jak: telekomunikacja, handel detaliczny i ubezpieczenia. Specjalności, które dostrzegają nieco gorszą dynamikę zatrudnienia to farmaceutyka, branża chemiczna, hutnictwo, górnictwo oraz przemysł ciężki.

Efekty badania wskazują, iż tendencje sektora pracy w Europie Środkowo-Wschodniej są zbliżone jak w Polsce. 65 procent kierowników w regionie chce zatrudniać w ciągu najbliższych trzech miesięcy a 12 procent spośród nich zasugerowało redukcję urzędów.

Polska oraz lokalny region niezwykle korzystnie wypadają na tle tak oznaczanych gospodarek dojrzałych, jakie trochę gorzej plasują się pod względem oczekiwanej dynamiczności rekrutacji. Dla przykładu w Belgii 59 procent pracodawców będzie zatrudniać profesjonalistów i dyrektorów, we Francji 50 procent, w Niemczech 34 procent a w Austrii 36 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook