Jak założyć firmę w USA

W końcu nadszedł ten czas i postanowiłeś coś zmienić w swoim życiu. Masz już dość pracy na czyjś rachunek, harowania od świtu do zmierzchu za śmieszne pieniądze, ciągłych pretensji i poczucia, że ciągle tkwisz w tym samym punkcie zamiast wciąż się rozwijać i realizować kolejne cele. Postanowiłeś więc założyć własną firmę, jednakże rynek w Polsce jest już dość oblegany i tak naprawdę, pomimo dobrego pomysłu, ciężko się przebić. Warto więc pomyśleć o rozkręceniu własnego biznesu poza granicami kraju. Czy opłaca się otworzyć własną działalność w Stanach? Czy w ogóle z formalnego punktu widzenia jest to możliwe? Podpowiadamy, jak założyć firmę w USA i zarobić naprawdę konkretne pieniądze.

Żeby założyć firmę, najpierw musisz określić, czym tak naprawdę będziesz się zajmować, a następnie stworzyć odpowiedni biznesplan. Wcześniej jednak musisz rozeznać się na amerykańskim runku, zadbać o odpowiedni marketing, a także zgromadzić odpowiedni kapitał. Kiedy już podejmiesz pierwsze kroki, należy poważnie zastanowić się nad miejscem prowadzenia działalności. Do wyboru mamy bowiem biuro, bądź też większy obiekt produkcyjny. Ponadto należy  wybrać miejsce, w którym będzie prosperowała nasza firma.  W każdym stanie bowiem obowiązują inne przepisy prawne, które są bardzo restrykcyjne i nie jest łatwo otrzymać pozwolenie na pobyt i pracę w USA, choć przecież nie jest to niemożliwe. Poza tym wiele stanów oferuje przyszłym inwestorom ciekawe programy motywacyjne i zachęca do zakładania nowych działalności, a także zapewnia mniejsze koszty utrzymania.

Przy zakładaniu firmy w USA, tak jak w każdym innym kraju, trzeba określić kapitalizację, prawa własnościowe, powołać członków zarządu i osoby na stanowiskach kierowniczych, a także zapewnić niezbędną dokumentację i otworzyć konto bankowe, na którym będziemy gromadzić wpływy i z którego będziemy wykonywać wszelkie operacje finansowe. Choć to wszystko brzmi niezwykle skomplikowanie, tak naprawdę nie musisz zmagać się z tym sam. Warto skorzystać z pomocy fachowców http://www.firmausa.pl/ którzy pomogą Ci się uporać ze wszystkim w błyskawicznym tempie i bez zbędnego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook