Urzędy skarbowe coraz lepiej tropią oszustów

fiskus

 

Kontrola skarbowa w Polsce spisuje się coraz lepiej. Liczba wystawionych „pustych faktur” czyli takich w celu manipulacji podatkiem VAT czy kosztami podatkowymi według danych z pierwszego półrocza wynosiła ok. 100 tysięcy opiewających na 11,5 mld złotych. A przecież mówimy tylko o dokumentach które fiskus wytropił.

 

 

Okazuje się, ze choć liczba kontroli skarbowych obecnie spadła to ich efektywność jest dużo większa (wymiernie o 1,3 miliarda złotych). Ma to uzasadnienie w lepszym typowaniu potencjalnych oszustów. Urzędom nie chodzi o to, aby dobrać się do skóry tym uczciwym przedsiębiorcom, którzy co prawda czasem mylą się w rozliczeniach, ale nie okradają skarbu państwa na podatki związane z Vatem czy akcyzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook