Jak uczyć najmłodszych bycia modnymi

Każdy sezon rządzi się w modzie swoimi prawami. Czasami aktualne pozostają trendy z poprzedniego sezonu, zmiany są niewielkie, czasami jednak obowiązują nowe fasony, odmienna kolorystyka. Warto sprawdzić jakie standardy będą obowiązywać w zbliżającym się sezonie.

Moda dziecięca

Dzieci, podobnie jak dorośli, też chcą być modnie ubrane. Widzą reklamy w telewizji, patrzą jak chodzą ubrani rówieśnicy. Oczywiście chcą tak samo wyglądać i nie ma w tym nic złego. Od małego dziecko uczy się w ten sposób dbałości o własny wygląd, wyrabia sobie poczucie estetyki.

Stylizacje dla dzieci tworzone są z myślą nie tylko o ładnym wyglądzie, ale przede wszystkim o wygodzie. Wiadomo, że dzieci są ruchliwe, nie usiedzą chwili spokojnie, ubrania powinny zapewniać im swobodę ruchu przy każdej zabawie. Ważna jest też tkanina. Najlepsza jest bawełna, flanela oraz jeans. Pozwalają nie tylko na tworzenie różnorodnych stylizacji, ale przede wszystkim są naturalne i zdrowe. „Oddychają” razem ze skórą, co zapobiega poceniu się dziecka podczas bardzo ruchliwych zabaw.

tuss-foto
Źródło: producent ubrań dziecięcych http://tuss.pl/pl/

Kanony mody obowiązujące w danym sezonie nie oznaczają konieczności ich sztywnego stosowania, ale wskazują kierunki obowiązującej stylizacji. Wybierając ubrania dla dzieci, warto tłumaczyć im, dlaczego nie mają dokładnie takiej samej bluzki jak ich rówieśnik, ale także jest modna. W ten sposób uczymy kreatywności a nie bezmyślnego naśladowania.

Warto także od małego wdrażać dziecko w noszenie ubrań dostosowanych do sytuacji. Bardzo szybko przyzwyczai się, że inaczej będzie ubierać się do przedszkola, inaczej na wizytę do babci, a zupełnie innego stroju będą wymagały uroczystości oficjalne. Warto, by w szafie malucha znalazł się garnitur lub elegancka sukienka i piękne półbuciki.

Czasami rodzice unikają modnych ubrań ze względu na cenę, a przecież nie muszą one pochodzić z najdroższych sklepów. Jest wiele marek, które tworzą ciuchy dla najmłodszych za przeciętną cenę. Wiadomo, że dzieci szybko rosną i najczęściej ubrania wykorzystują przez jeden sezon. Dobrym pomysłem jest wymienianie się ubraniami z zaprzyjaźnionymi mamami lub sprzedawanie ich na portalach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook