Trend w turystyce, który przeżywa swój renesans – Bułgaria

Według badań w tym roku Polacy częściej wybierali Bułgarię niż choćby Hiszpanię jako cel swoich wyjazdów urlopowych. Nie można się temu dziwić. Bułgaria leży w centrum Półwyspu Bałkańskiego i na swoim stosunkowo niewielkim terenie prezentuje dużą różnorodność krajobrazu. Od morza i pięknych piaszczystych plaż po piękne góry, najwyższe na Bałkanach. Warto wybrać się do tego ciekawego kraju, w którym na potwierdzenie kręci się głową i sprawdzić słynną gościnność.

Bułgaria autokarem? Czemu nie?

W podróż do Bułgarii nie potrzeba zabierać ze sobą paszportu, obywatelom UE wystarcza dowód osobisty. Planując wakacje należy wziąć pod uwagę, że w Polsce trudniej wymienić złotówki na bułgarskie lewy, natomiast będąc na miejscu trzeba zwrócić uwagę na kontory, które nie pobierają prowizji, można też ustalić kwotę transakcji wcześniej. W związku z tym, iż w Bułgarii przepisy ruchu drogowego są bardzo surowo przestrzegane, należy się z nimi zapoznać, jeśli podróż będzie odbywać się prywatnym samochodem. Podróż autokarem, zorganizowana wycieczka zapewni odpowiedni wypoczynek bez zmartwień o transport z jednego końca kraju na drugi.

Najważniejsze jednak, żeby na urlop zabrać ze sobą dobry humor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook