Szkolenia BHP – wstępne i okresowe

Szkolenia BHP dla firm

Każda firma musi pamiętać o regularnym przeszkalaniu pracowników stałych w zakresie BHP oraz o szkoleniu tych nowoprzyjętych na stanowiska pracy.

Cel szkoleń BHP

Głównym celem szkoleń BHP jest zaznajomienie pracowników z zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy oraz z działaniami zapobiegawczymi i środkami przeciwdziałającymi zagrożeniom. Również poruszane są kwestie dotyczące przepisów i zasad BHP, postępowania w sytuacjach kryzysowych i udzielania pomocy w razie wypadków.

Rodzaje szkoleń BHP

Szkolenia BHP dzielą się na:
• szkolenia wstępne – są przeznaczone dla pracowników przyjętych do firmy przed rozpoczęciem pracy na stanowisku
• szkolenia okresowe – są prowadzone w wyznaczonych terminach zależnych od rodzaju wykonywanej pracy

Po odbyciu szkolenia BHP jego uczestnicy otrzymują odpowiednie dokumenty, a informacje te odnotowane muszą być również w aktach osobowych pracownika.

Kto odpowiada za szkolenia z BHP?

Za szkolenia BHP odpowiedzialni są pracownicy BHP posiadający odpowiednie do tego uprawnienia. Żeby dokonać przeszkolenia, nie muszą Państwo jednak zatrudniać własnych specjalistów, ponieważ może wykonać je firma outsourcingowa, której pracownicy zadbają także o prawidłowy stan bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie. To tańsze rozwiązanie niż w przypadku tworzenia nowych stanowisk, dlatego decydują się na nie praktycznie wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa.

W naszej firmie zajmujemy się świadczeniem profesjonalnych usług szkoleniowych w ramach bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia BHP wykonujemy bezpośrednio u klientów z dojazdem na terenie miast: Katowice, Tychy, Mikołów i okolicznych miejscowości. Jeżeli chcą Państwo dokonać przeszkolenia swoich pracowników, zawsze jesteśmy do dyspozycji – wystarczy tylko skontaktować się z nami i umówić na dogodny termin!

Katowice, 20 listopada 2014,
Autor: H. Wesołowska, BHP Safety First – strona www

One Response to Szkolenia BHP – wstępne i okresowe

  1. Zawodowy - Kursy BHP napisał(a):

    Całkiem fajny wpis. Zapomniałeś tylko wspomnieć o tym, że szkolenia bhp powinniśmy zlecić zaufanej firmie z referencjami.
    Zawodowy – Kursy BHP ostatnio opublikował…Zawodowy – Kursy i szkoleniaMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook