Skuteczne systemy i urządzenia kontroli dostępu Controlsys

system kotroli dostępu dla firmPosiadasz w swojej firmie dane wrażliwe, które wymagają specjalnej ochrony? W budynku znajdują się pomieszczenia, do których nie każdy powinien mieć dostęp, a zwykły klucz nie daje 100% pewności? Jak chronić dostęp do pomieszczeń i stref zamkniętych? Na te wszystkie pytania jest jedna odpowiedź – kontrola dostępu.

Systemy kontroli Controlsys.pl to zaawansowane technologicznie metody zabezpieczenia dostępu do pomieszczeń chronionych. Stosowanie takich rozwiązań przydaje się w sytuacji, gdy konieczna jest wiedza i kontrola o osobach wchodzących i wychodzących, a także monitorowanie, czy do danego pomieszczenia wchodzą wyłącznie osoby do tego upoważnione.

Blokowanie, weryfikacja i dostęp do stref zamkniętych odbywa się za pomocą urządzeń kontroli dostępu, wśród których wyróżnia się urządzenia blokujące (np. bramki czy elektrozaczepy w drzwiach), urządzenia weryfikujące (czytniki, panele do wpisywania kodów pin i haseł, czy też maszyny skanujące dane biometryczne). Nad wszystkimi urządzeniami czuwa nowoczesne oprogramowanie Controlsys, które umożliwia dokładną kontrolę wejść i wyjść oraz na monitorowanie ruchu w strefach chronionych.

Podchodząc do tematu zabezpieczenia pomieszczeń warto wybrać adekwatne rozwiązanie. Nie każde pomieszczenie wymaga najostrzejszych form kontroli. W niektórych miejscach wystarczy panel do wprowadzenia kodu pin, a w innych konieczne jest stosowanie rozwiązań kombinowanych, które polegają przykładowo na wprowadzeniu kodu PIN i zeskanowaniu linii papilarnych, które są unikalne u każdego człowieka. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety. Przed zakupem konkretnego rozwiązania warto skonsultować się ze specjalistami www.controlsys.pl – kliknij tutaj, by dobrać odpowiednią ofertę.

System kontroli dostępu działa bardzo sprawnie. Po pierwsze zatrzymuje chcącą wejść do pomieszczenia osobę i żąda weryfikacji za pomocą jednej z metod. Najprostszą jest oczywiście kod PIN przypisany do konkretnej osoby. Innym rozwiązaniem mogą być tak zwane tagi zbliżeniowe, czyli karty dostępu, pastylki czy breloki przy kluczach. Ta popularna metoda ma jedną wadę – tak zbliżeniowy może łatwo wpaść w ręce osoby niepowołanej. Trzeba więc rozważnie dobrać metodę do wagi chronionego miejsca. Najbezpieczniejszym sposobem jest skanowanie danych biometrycznych, które dla każdego człowieka są indywidualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook