pomoc drogowa katowice
Jak przygotować samochód na zimę – Pomoc drogowa w Katowicach radzi

Przegląd auta przed zimą.

Zima bywa dla nas przytłaczająca, a dla naszych samochodów mocno uciążliwa. Jak zatem ułatwić im ten ciężki okres, a nam oszczędzić dodatkowych nerwów związanych z jakąś nieprzewidzianą awarią jakiej można było uniknąć?

Przede wszystkim musimy mieć na względzie, że inaczej mrozy i niskie temperatury zniesie samochód z silnikiem benzynowym, a inaczej ten z dieselem.

Zapewne większość użytkowników jest świadomych tego, że należy przede wszystkim tankować paliwo na sprawdzonych stacjach benzynowych, przede wszystkim ma to ogromne znaczenie właśnie w przypadku diesela. Warto zatem zainwestować parę groszy więcej i tankować zimą paliwa, które mają podniesioną mrozoodporność, dzięki czemu nie będziemy się musieli przejmować parafiną, która wytrąca się w niskiej jakość paliwach w trakcie mrozu. Duża ilość parafiny finalnie mogłoby doprowadzić do zapchanego filtra paliwa. Drodzy użytkownicy pamiętajcie, że jeżeli chcecie uniknąć tego typu problemów zawsze możecie użyć depresatora, który obniży temperaturę krzepnięcia parafiny. Warto jednak pamiętać, że preparat nie jest w stanie rozpuścić parafiny która już się wytrąciła.

Oprócz paliwa oczywiście warto zwrócić uwagę na akumulator, działanie świec żarowych, warto również zapłacić kilkaset złotych na sprawdzenie układu wtryskowego.

Co do samochodów napędzanych LPG sytuacja wygląda podobnie, czyli muszą ponieść dokładnie te same koszty jakie poniesiemy przy silniku benzynowym (pamiętajmy, że samochód początkowo zawsze pracuje na benzynie), warto jednak do serii robót dołożyć te związane z instalacją gazową tj. – oddać samochód do regulacji instalacji gazowej oraz poprosić specjalistę o przegląd całej instalacji, gdzie w podstawie powinniśmy ubiegać się o wymianę filtra gazu.

Oczywistą oczywistością wydaje się być wymiana opon na zimowe. Tutaj warto mieć na względzie, że opony zimowe powinny mieć minimum 4mm bieżnika.

Co dalej – oczywiście wymiana płynów eksploatacyjnych, w tym przede wszystkim płynu chłodniczego z letniego na zimowy. Zamiennie możemy również dolać stosownego koncentratu, który zmienia tolerancję na niskie temperatury.

Z rzeczy, które są mniej oczywiste, a ułatwią nam codzienne użytkowanie samochodu zimą przydatne jest zadbanie o uszczelki i pokrycie ich wazeliną lub woskiem, dzięki czemu nie zostaniemy zaskoczeni przymarzniętymi drzwiami z samego rana.

Podobnie ma się kwestia w przypadku dywaników. Jeżeli nie chcemy z uporem maniaka każdego dnia szorować błota i pozostałościach po przymarzniętym śniegu na dywanikach welurowych warto zainwestować raz na kilka sezonów i nabyć jako dodatkowe akcesoria dywaniki gumowe.

Przy zastosowaniu się do powyższych rad, zima nie powinna stanowić problemu dla nas i naszych samochodów.

Artykuł przygotowany wspólnie z pracownikami: http://e-laweta.com.pl/pomoc-drogowa-siemianowice-slaskie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook