Jak poznać dobrego psychologa

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrego psychologa wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku jest bardzo wiele profesjonalnych gabinetów psychologicznych, dlatego też ciężko trafić do naprawdę rzetelnego i skutecznego psychologa. W niniejszym artykule znajdą Państwo bardzo wiele cennych rad i wskazówek, które podpowiedzą wam na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania odpowiedniego specjalisty.

Pamiętaj kim jest psycholog

Na samym początku należy pamiętać o tym, aby zgłosić się do odpowiedniego psychoterapeuty, a nie to przedstawiciela jakiegoś innego zawodu. Na naszym rynku w chwili obecnej jest bardzo wiele profesji, które związane są ze zdrowiem psychicznym oraz profesjonalną pomocą psychologiczną. Bardzo wiele osób, myli na przykład psychoterapeutę z psychologiem, czy też psychologa z psychiatrą, neurologiem lub fizjoterapeutą. Pamiętać należy o tym, że psychoterapia jest zawodem odrębny, który wymaga specyficznego przygotowania.

Certyfikat psychologa

Dobry psycholog Katowice powinien pochwalić się oczywiście odpowiednim certyfikatem, który wydawany jest przez stowarzyszenia psychoterapeutyczne. Jeżeli osoba, z której usług chcemy skorzystać nie ma takiego certyfikatu, to możemy spodziewać się, że mamy najprawdopodobniej do czynienia z nieodpowiednim fachowcem. Certyfikat to obecnie najlepsze potwierdzenie, że dany psycholog rzeczywiście ukończył odpowiednie szkolenia w modelu właściwym dla danej odmiany psychoterapii. Warto pamiętać również i o tym, że etycznie postępujący psycholog nie będzie deprecjonował innych psychoterapeutów, zwłaszcza tych, którzy posiadają certyfikaty mało znanych stowarzyszeń. W Polsce w chwili obecnej jest ponad 20 specjalistycznych stowarzyszeń psychoterapeutycznych, które powiązane są z odpowiednimi organizacjami międzynarodowymi i które prowadzą szkolenia na bardzo wysokim światowym poziomie.

Po czym poznać dobrego specjalistę

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że to jakim człowiekiem jest psycholog, jest zdecydowanie ważniejsze od technik, które stosuje. Jeżeli psycholog jest szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie on w stanie nam pomóc. Dobry psycholog powinien być życzliwy, zainteresowany naszą osobą, a przede wszystkim tym co nas trapi.

One Response to Jak poznać dobrego psychologa

  1. Niezły psycholog Katowice napisał(a):

    W jakie dni przyjmuje Dobry Psycholog Katowice?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook