Polacy kupują coraz więcej nowych aut

Poniedziałek startujemy dobrym akcentem. Z najnowszych ewidencji wychodzi, iż Polacy coraz częściej odwiedzają salony decydując się na zakup fabrycznie nowego auta!

Jak przedstawia instytut Samar, w poprzednim miesiącu zarejestrowano w Polsce 23 578 nowych samochodów osobowych. Toż blisko o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niż w porównywalnym czasie przeszłego roku! Które z aut cieszą się największym zamiłowaniem?

Okazuje się, że szczególnymi względami obdarzamy pojazdy klasy kompaktowej. Na pierwszym miejscu uplasowała się, liderująca na listach sprzedaży od nastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zapisano w naszym kraju 964 nowe auta tego modelu, jakie pokochali sobie nie wyłącznie klienci prywatni, ale również firmy.

Wielkim zdumieniem jest numer 2. Z wynikiem 744 wyprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Warto dodać, że we wrześniu zeszłego roku auto zajmowało odległe, siódme miejsce porównania.

Ostatnie miejsce podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Produkowany w Gliwicach kompakt odnalazł we wrześniu 738 nabywców.

Na czwartym miejscu oceniono kolejny hit z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Pomimo iż w Paryżu zademonstrowano właśnie kolejną generację, była nadal bawi się dużym powodzeniem. W zeszłym miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 owych samochodów. Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook