Pielęgnacja podłogi

Makowiecki - fotoPodłoga stanowi podstawę pomieszczenia i niejednokrotnie jest pierwszym elementem, przykuwającym uwagę po przekroczeniu progu. Stan podłogi zależy w dużej mierze od sposobu jej pielęgnacji oraz czynników zewnętrznych, jakie na nią oddziałują.

Codzienna pielęgnacja podłogi

     Istotna w odniesieniu do utrzymania podłogi w korzystnym stanie jest jej regularna pielęgnacja oraz natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń i plam. W zależności od rodzaju podłogi, stosuje się różne środki mające na celu utrzymanie nawierzchni w czystości oraz jej konserwację – preparaty tworzące warstwę ochronną na podłodze przedłużają jej żywotność, chroniąc nawierzchnię przez powstawaniem przebarwień i zarysowań.

Drewniana podłoga – jak czyścić?

     Podłogi wykonane z drewna są przypuszczalnie najbardziej wymagającymi nawierzchniami stosowanymi w pomieszczeniach domowych. Jednocześnie wydają się mieć największą wartość wizualną, dopasowując się praktycznie do każdego stylu oraz wyposażenia wnętrza.

     Warto pamiętać, że drewno nie lubi wody – z tego względu niedopuszczalne jest mycie drewnianych podłóg mopem, gdyż najpewniej doprowadzi to do zniszczenia nawierzchni i powstania nieestetycznych przebarwień.

     Najbezpieczniejsze w odniesieniu do podłóg drewnianych będą specjalne środki przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji drewnianych powierzchni – tworzą one dodatkową warstwę ochronną, minimalizującą powstawanie zabrudzeń i ich wnikanie w strukturę drewna.

Cyklinowanie podłóg

     Sposobem na odświeżenie powierzchni drewnianej oraz uzyskanie jej zdrowszego wyglądu jest cyklinowanie, czyli inaczej szlifowanie podłogi. Polega ono na zdarciu wierzchniej, zniszczonej warstwy parkietu przy użyciu materiału o właściwościach intensywnie ścierających – likwidacja zniszczonej powierzchni, jej wygładzenie oraz wyrównanie umożliwiają przeprowadzenie dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

     Polerowanie, szpachlowanie oraz lakierowanie drewnianej nawierzchni pozwalają uzyskać zdrowy wygląd podłogi, który przy właściwej i regularnej pielęgnacji utrzyma się przez długi czas.

Źrodło: makowiecki-stolarstwo.pl – cyklinowanie parkietu Kalisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook