PARP wesprze małe i średnie firmy wchodzące na giełdę

Małe oraz średnie spółki dostaną nowe wsparcie ze strony Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a zapowiedziała je Wiceprezes Teresa Kubas-Hul. Na czym będzie polegać owa pomoc? Przy wykorzystaniu kapitałów unijnych zaplanowanych dla naszego kraju na lata 2014-2020, PARP chce wspomóc małe i średnie marki w wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych. Pomoc taka kierowana będzie również do młodych ludzi chcących dopiero rozpocząć własną działalność, a wymogiem ma być innowacyjny pomysł.

Polskie projekty informacyjne rozdzielające nowe kapitały unijne które będzie obsługiwać PARP to „Wiedza Edukacja Rozwój”, „Polska Wschodnia” i „Inteligentny Rozwój”. Małe i średnie firmy są w Polsce w minimalnej liczbie obecne na giełdzie, a taka obecność to przede wszystkim załatwienie źródeł finansowania przedsiębiorstwa z innego źródła niż np. z banków. Firma, jaka zostanie przyjęta do obrotu giełdowego musi wyemitować akcje i stąd bierze finanse na wzrost. Naturalnie wiąże się to z poniesieniem określonych nakładów jak choćby wynagrodzenia dla firm konsultacyjnych lub opłaty związane ze określonymi usługami giełdowymi i co najistotniejsze dopuszczenie do współudziału wszystkich nabywców akcji (proporcjonalnie do pakietów jakie nabyli), lecz i tak są to mniejsze wydatki aniżeli w przypadku zaciągnięcia kredytu bankowego.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z warszawską Giełdą Papierów Wartościowych chcą wspomóc małe i średnie firmy poprzez zapłacenie kosztów sporządzenia dokumentacji potrzebnej do debiutu giełdowego oraz prowadzić działalność komunikacyjną pokazującą zalety płynące z obecności spółki na giełdzie. Środki przeznaczane na tenże cel będą pochodzić z programu „Inteligentny Rozwój”, sukcesora dotychczasowej „Innowacyjnej Gospodarki”, chociaż ich wielkość wciąż jeszcze jest w fazie rozmów z Komisją Europejską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook