Jakie kupić uchwyty do toalety dla osoby niepełnosprawnej?

1-uchwyty-dla-niepelnosprawnych-higToaleta jest miejscem, z którego każdy z nas korzysta od kilku do nawet kilkunastu razy każdego dnia. Ważne jest zatem aby zapewniała nam należyty komfort oraz była odpowiednio wyposażona, zawierając wszystkie potrzebne środki czystości, a także niezbędne sprzęty. Zazwyczaj toalety różnią się jedynie wielkością, wystrojem, rodzajem oraz rozmieszczeniem sprzętu i innych. W niektórych przypadkach jednak wyposażona jest ona także w kilka dodatkowych elementów. Jak powinna być przystosowana toaleta dla niepełnosprawnych?

Toalety oraz łazienki dla niepełnosprawnych, regulują Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Udostępnienie toalety dla niepełnosprawnych jest bowiem niezbędne w miejscach takich jak szkoły, urzędy, uczelnie, dworce, lotniska, restauracje, obiekty handlowe, szpitale, domy opieki. Toaleta to bez wątpienia pomieszczenie, o którego wyposażenie warto zadbać, tak, aby zapewniało korzystającym należyty komfort. O tyle o ile dla w pełni sprawnego człowieka skorzystanie z praktycznie każdej nie stanowi najmniejszego problemu, o tyle dla osoby niepełnosprawnej, nierzadko, staje się to bardzo utrudnione bądź nawet niemożliwe. Miejsca takie powinny być zatem odpowiednio przystosowane dla takich osób.

W toalecie dla niepełnosprawnych bez wątpienia nie powinno być progów. Powinny się w niej znaleźć za to uchwyty dla niepełnosprawnych, które usprawnią proces przemieszczenia się z wózka, pozwolą na przytrzymanie oraz skorzystanie z pomieszczenia bez pomocy drugiej osoby. Bardzo przydatne są także krzesła toaletowe oraz nakładki na sedes, posiadające poręcze z boku, pozwalające na utrzymanie równowagi oraz samodzielne przemieszczenie się z wózka na toaletę i na odwrót. Bardzo przydatne są także siedziska prysznicowe, ławeczki oraz taborety, które stanowią idealne rozwiązanie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Przyrządy te, w razie potrzeby, można złożyć lub odstawić na bok, tak aby nikomu nie przeszkadzały. Uchwyty dla niepełnosprawnego, oprócz obowiązkowej obecności w ścianach toalety dla niepełnosprawnych, znajdują także zastosowanie w lustrach. Lustra uchylne z uchwytami, pozwalają nam na regulację, dzięki której ustawimy kąt jego nachylenia według indywidualnych potrzeb. Dzięki temu praktycznie każdy, zarówno osoba w pełni zdrowa jak i niepełnosprawna, senior bądź osoba o ograniczonym zakresie ruchowym, będą mogli przejrzeć się w dogodnej dla niego chwili, bez pomocy innych.

Toalety dla niepełnosprawnych wymagają szczególnych warunków. Głównym z nich sa uchwyty dla niepełnosprawnego, oraz wymagana przestrzeń, tak aby swobodnie mógł się on poruszać na wózku po pomieszczeniu. Jeśli dodatkowo zamontujemy kilka innych przedmiotów, sprawimy, że osoby takie, będą w pełni samodzielne, przy czym zachowają odrobinę prywatności, Dodatkowym atutem w takim miejscu będą także odpowiednio dostosowane lustra, siedziska, brak progów, obniżona toaleta oraz wanna. Warto dokładnie przemyśleć organizowanie toalety dla niepełnosprawnego, gdyż ważny jest tutaj każdy szczegół, i niewątpliwie każdy, może bardzo pomóc takim ludziom.

Świetną ofertę znaleźlismy w sklepie Higieniczny.pl, który jest dsytrybutorem uchwytów dla niepełnosprawnych marki HiG.