Która hurtownia odzieży zapewni Ci modny wygląd

1Idea vintage to pomysł na atrakcyjny wygląd oraz wspaniała przygoda dla amatorów ciekawych trendów. Moda na ten niezwykły styl zatacza coraz szersze kręgi, też pośród ekspertów. Od jakiegoś momentu na profesjonalnych sesjach zdjęciowych z rozmaitych krajów natykamy się na poszczególne fragmenty ubioru niedostępne w żadnym sklepie. Torebka Chanel sprzed dwudziestu lat, jeansowa sukienka bądź kozaki z lat 70. są zdefiniowane jako własność projektanta. Niektóre z nas też posiadają w swojej szafie kilka ciekawych ciuchów oraz akcesoriów, które kiedyś nosiły nasze mamy. I jakich prawie na pewno nie dostrzeżemy u nikogo innego, bowiem nigdzie nie da się już zakupić identycznej rzeczy.Jeśli podoba nam się styl vintage, warto wiedzieć, gdzie odnajdziemy ubrania bez metki i w jednym egzemplarzu.

Najlepiej rozpocznijmy poszukiwania od pogrzebania w sieci. Mniej więcej dekadę temu pojawiły się w Polsce pierwsze butiki internetowe z wyselekcjonowanym towarem. Można w nich trafić na prawdziwe skarby oraz modowe cudeńka. Jeśli nie chcemy od razu zmieniać całego stylu, zacznijmy od retro dodatków. Stylowe akcesoria odszukamy na przykład w butiku Sklep Vintage. Możemy tu upolować prawdziwe perełki. Są wśród nich eleganckie, skórzane albo gobelinowe torebki, oryginalne drobiazgi, takie jak okulary z lat 50., aksamitne chustki bądź tradycyjne buty. Styl vintage wkracza również do większych sklepów w sieci. U ubraniowych kolosów odnajdziemy marki, jakie rozpoczynały od oferowania odzieży używanej, na bazie której zaczęły realizować własne kolekcje. Osoby kupujące online na Zalando to nie wyłącznie wielbiciele Tommy’ego Hilfigera bądź Adidasa, lecz także American Vintage oraz wielu innych marek inspirujących się trendami retro. Od czego najlepiej rozpocząć takie zakupy?

Przede wszystkim od otwarcia się na nowe doznanie. Nie warto rozpatrywać ich jak polowania, którego nadrzędnym celem jest znalezienie jakiejś konkretnej rzeczy. Absolutnie nie należy także kategorycznie zarzekać się, że coś nie jest dla nas i na pewno nie będzie odpowiednio leżeć. Czasami starczy konkretną rzecz po prostu nieco zwęzić bądź skrócić, aby zaczęła zgoła inaczej wyglądać. Trend vintage bywa ekscentryczny, jednak jego obowiązkowymi punktami pozostają dobry smak oraz estetyka. Zarówno w doborze fasonów oraz odcieni ubrań, jak i ich rozmiarów. Dlatego wszelki strój musi mieć dobre kształty dostosowane do naszych kształtów, wagi i wzrostu. Nie może być ani za duży, ani za mały. Luźna odzież zapewnia wygodę, ale również powoduje, że tak ubrane osoby wyglądają źle.

Nawet znakomitej jakości ubrania w nieodpowiednio dobranym rozmiarze będą przypominały worki, a figura straci naturalne proporcje. Za duże koszulki oraz spodnie na chudych osobach niepotrzebnie dodatkowo maskują ewentualne krągłości. Z kolei zbyt małe i za krótkie marynarki i sweterki na większych sylwetkach dadzą efekt Kubusia Puchatka. Pamiętajmy o tym, bowiem noszenie konfekcji w niewłaściwym rozmiarze jest nie tylko zupełnie niezgodne ze stylem vintage. To po prostu jeden z najważniejszych grzechów modowych, jakich możemy się dopuścić.

Więcej ciekawych porad związanych z modą znajdziecie na stronie – http://www.wolka-hurt.com/