Kto rejestruje domeny w Polsce?

Od początku istnienia internetu w Polsce rejestrację domen z rozszerzeniem pl prowadził Instytut NASK. Domeny internetowe były oferowane dla wszystkich po identycznej cenie. Aktualnie Partnerzy NASK pośredniczą w obsługiwaniu domen. Instytut badawczy umożliwia podjęcie współpracy w zakresie rejestrowania i przedłużania domen tylko firmom spełniającym restrykcyjne wymagania w kwestii zabezpieczeń i zgodności systemów. Wielu koncesjonowanych Partnerów NASK to dla kupujących domeny plus w postaci łatwości w dostępie do rejestrowania oraz konkurencyjności cenowej.

Centralny rejestr domen krajowych administrowany przez instytut badawczy to miejsce z informacją o nazwach adresów internetowych i ich abonentach. Dostęp do głównego rejestru krajowych domen prowadzonego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową mają autoryzowani Partnerzy, zajmujący się pośrednictwem w rejestracji i odnowieniach adresów internetowych z końcówką pl. Partnerzy NASK mają niezależność w określaniu cen wirtualnych adresów internetowych i przygotowywaniu swojej własnej, korzystnej cenowo oferty dla obsługiwanych klientów.

NASK daje możliwość rejestrowania i odnawiania domen z polskim rozszerzeniem wszystkim Partnerom w tej samej cenie. Każdy Partner ma prawo do prowadzenia swojej niezależnej polityki cenowej, czyli oferowania rejestracji i odnawiania wirtualnych adresów wedle swojego uznania. Każdy klient ma prawo wiedzieć, że ceny wszystkich adresów internetowych są takie same w NASK i przez to dokonywać świadomych wyborów.

Tekst dzięki współpracy z Taniedomeny.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook