Komisja Europejska obiecuje pomoc dla polskich przedsiębiorców

pomoc europy jabłkaKE obiecuje pomoc dla rolników którzy stracą na embargo wprowadzonym przez rosyjski rząd. Jak dowiedziało się Polskie Radio, wstępne propozycje pomocy mają zostać przedstawione we wtorek po spotkaniu komisarza do spraw rolnictwa Daciana Ciolosa z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

Wczoraj w Brukseli odbyło się spotkanie polskich specjalistów, którzy przez kilka godzin rozmawiali z przedstawicielami Komisji Europejskiej o rekompensatach dla polskich rolników, którzy najbardziej ucierpieli na wprowadzeniu sankcji. O przebiegu debaty opowiedział jej rzecznik: „Najważniejsze przesłanie płynące ze spotkania to, że jesteśmy solidarni i gotowi na pomoc. Posiadamy niezbędne środki, aby zrekompensować rolnikom straty i ich użyjemy. Potrzebujemy jedynie gwarancji, że zostaną użyte efektywnie”.

Rozważane są różne formy wsparcia tj. interwencyjny skup, dopłaty do eksportu oraz ułatwienia oferowane przez Komisje w znalezieniu innych rynków zbytu. Kolejne szczegóły wsparcia będą omawiane w przyszłym tygodniu. Europejscy eksperci przyznają jednak, że przy kolejnych restrykcjach nakładanych przez rząd Rosji pula na pomoc może się znacząco skurczyć, ponieważ w kolejce o pomoc stawią się kolejne państwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook