Klient nasz pan, czyli o ślubie marzeń

Ona w długiej, białej sukni z wpiętym we włosy welonem – On w smokingu, z czarną muszką zapiętą pod szyją. Wszędzie mnóstwo kwiatów, a wszystko obowiązkowo w bajkowej scenerii. Właśnie tak wiele kobiet wyobraża sobie swój wymarzony ślub. Kiedy jednak Młoda Para wraca do rzeczywistości, na pierwszy plan wysuwa się mnóstwo spraw do załatwienia.

Zazwyczaj idylliczne wizje – przynajmniej na początku – trzeba odłożyć na bok. Nagle problemem stają się menu, fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcia ślubne czy wybór pojazdu, którym Młoda Para przyjedzie na miejsce ceremonii.

Długa lista formalności

Na początku warto zadbać o formalności. Trzeba je załatwić zarówno w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak i w kościele. Wyznaczenie terminu ślubu to zaledwie jedna z wielu spraw, o których nie wolno tu zapomnieć.

Z dużym, wieloletnim wyprzedzeniem trzeba też zamówić salę, w której odbędzie się wesele. Im więcej osób ma pomieścić, tym jest o to trudniej. Przy okazji, narzeczeni tworzą wówczas listę potencjalnych gości. Często jest tak, że zaczynają od najbliższej rodziny, poszerzają ją o znajomych i… robi się tłum, który później należy zaprosić. Wypada, oczywiście, zrobić to osobiście.

Muzyk, fotograf i operator kamery poszukiwani

A jak w głowie pojawia się słowo „sala”, to czas pomyśleć o oprawie muzycznej. Weselna kapela? A może DJ? Wybór zazwyczaj jest spory – najważniejsze i zarazem najtrudniejsze jest jednak to, by wstrzelić się z terminem.

Ponadto, z wyprzedzeniem dobrze jest znaleźć fotografa, który wykona zdjęcia ślubne. A jeśli Młoda Para zdecyduje się również na wideofilmowanie, Warszawa jest prawdziwym skupiskiem fachowców w tym zakresie.

Biała suknia jak wisienka na torcie

W przygotowaniach nie wolno pominąć wyboru pojazdu, którym przyszli małżonkowie przyjadą do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Dodatkowo z wyprzedzeniem warto też zamówić – a może i samodzielnie zaprojektować – zaproszenia dla gości.

Wreszcie przychodzi czas na wybór sukni ślubnej i smokingu czy garnituru, a także wielu dodatków. Możliwości jest bardzo dużo. A każda para stara się o to, by jej ślub był jak z najpiękniejszego snu.