Karty plastikowe – do czego służą i czym je drukować?

HDP5600_AngleLeft_Std-Input_Flipper_Std-Output_Web-485x485W współczesnym świecie ciężko wyimaginować sobie działanie ludzi oraz firm bez kart plastikowych. Są one obecne dookoła, wykorzystywane są przy płatnościach elektronicznych, systemach lojalnościowych, systemach ochrony oraz autoryzacji dostępu. Karty plastikowe są zadrukowywane akcesoriami przypominającymi standardowe komputerowe drukarki do dokumentu. Eksploatacja drukarek do kart jest jednakowo łatwa jak obsługa drukarek do papieru. Drukarka do kart włączana jest do peceta za pomocą przewodu USB albo Ethernet (sporadycznie Centronics). Po przyłączeniu drukarka jest „znajdowana” poprzez komputer właściwie samo jak drukarki do papieru. Wydruki można tworzyć ze wszelkich programów zainstalowanych w systemie zaopatrzonych w polecenie „drukuj”. Najprzydatniejsze jest korzystanie z programów graficznych (np. CorelDraw) bądź specjalizowanych programów do wydruku kart plastykowych (np. SemiCard2). Wykorzystywanie programów specjalizowanych umożliwia tworzenie wydruków masowych np. wydruk identyfikatorów dla robotników kiedy zdjęcie pracobiorcy jest „łączone” z nazwiskiem oraz imieniem uzyskiwanym z centrali informacji (np. arkusz Excela).

Drukarka kart plastikowych gwarantuje personalizację oraz wydruk kart plastykowych spełniających funkcję: identyfikatorów, przepustek, legitymacji, kart dostępu, kart bibliotecznych itp. Drukarki kart monochromatyczne zapewniają wydruk technologii termotransferu w pojedynczym kolorze oraz świetnie sprawdzają się w personalizacji kart. Do wydruku kart w głębokim kolorze, zależnie od konieczności, można zastosować drukarki chromatyczne jednostronne bądź dwustronne, natomiast w określonych zastosowaniach, potrzebujących specjalnego zabezpieczenia kart, przydatne potrafią być kolorowe drukarki obustronne z laminatorem.

Drukarki kart plastikowych zapewniają personalizację oraz wydruk kart plastikowych spełniających funkcję: identyfikatorów, przepustek, legitymacji, kart dostępu, kart bibliotecznych itp. Drukarki kart jednokolorowe zapewniają wydruk formą termotransferu w jednym kolorze oraz świetnie sprawdzają się w personalizacji kart. Do wydruku kart w pełnym tonie, zależnie od potrzeb, można skorzystać drukarki wielokolorowe jednostronne bądź dwustronne, a w szczególnych zastosowaniach, wymagających specjalnego zabezpieczenia kart, pomocne mogą być kolorowe drukarki dwustronne z laminatorem.

Drukarka kart plastikowych to narzędzie, dzięki jakiemu można malować powłokę „scratch off”, więc słynną „zdrapkę” robiąc odpowiednio zabezpieczone kody rabatowe.

Tekst we współpracy z http://www.cs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook