Jak dobrać perfumy

Indywidualny dobór kosmetyków nie jest wcale sprawą łatwą i decyduje o tym kilka czynników. Ulubione zapachy, przywiązanie do marki, styl życia i wreszcie możliwości finansowe.

Który zapach najlepszy

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo, że zapachy działają na nasze zmysły i wpływają na nastrój. Te właściwości wykorzystywane są w aromaterapii. Za pomocą dobrze dobranych perfum taką małą aromaterapię możemy zafundować sobie sami. A więc na toaletce powinno znaleźć się kilka flakoników zawierających perfumy o różnych zapachach.

Rano najlepiej używać kosmetyków o zapachach pobudzających, które wyzwalają pozytywną energię potrzebną przez kilka godzin spędzonych w pracy. Na wieczorne spotkanie towarzyskie lepsze będą delikatne zapachy kwiatowe roztaczające aurę spokoju i zmysłowości.

Jak wybierać perfumy

Nie jest to sprawa prosta, ponieważ każde perfumy w połączeniu z indywidualnym zapachem skóry, przynoszą inny efekt. Najlepiej jest więc skropić nadgarstki kosmetykiem i poczekać kilka godzin. Przekonamy się wtedy jak trwały jest zapach i czy dobrze się z nim czujemy. Dobre perfumy nie są tanie, więc nie warto się spieszyć. Błędem jest wypróbowywanie kilku zapachów równocześnie, ponieważ wzajemnie będą się przenikać i w rezultacie nie będziemy w stanie ich odróżnić.

graika

Źródło: https://www.perfumerianiebieska.pl/

Wybór konkretnych perfum wiąże się również ze stylem życia. Inne perfumy powinien wybrać mężczyzna prowadzący aktywny tryb życia i uprawiający sport, a inne dostojny biznesmen na spotkania z kontrahentami.

Wybierając perfumy powinniśmy pamiętać, że to ostatni kosmetyk, którego używamy przed wyjściem z domu. Wzmocnienie jego działania uzyskamy, jeżeli żele pod prysznic, balsamy do ciała, szampony i kremy będą posiadały tą samą nutę zapachową.

Mężczyźni znacznie częściej kupują kosmetyki z tej samej serii (wygoda, intuicja?) niż kobiety, które lubią eksperymentować z zapachami i markami. Lepszym wyborem jest kupowanie mniejszych flakoników, które zużyjemy przed upływem terminu ważności lub nim się nam znudzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook