Dziecięcy pokój marzeń

Aranżacje pokoju dziecięcego nie jednokrotnie spędzają sen z powiek rodziców. Z pomocą przychodzą jednak gazety wnętrzarskie lub internet, w których można znaleźć na prawdę dużo inspiracji. Przeglądając adaptacje dziecięcych pokoi, można zauważyć, że główna rola należy do akcesoriów. Malowidła na ścianach postaci z bajek już nie są tak często stosowane, jak kilka lat temu, zastąpiły je obrazki lub plakaty, które w każdej chwili można zdjąć, dzięki czemu pokój „rośnie” razem z dzieckiem i „nadąża” za zmianą ulubionych idoli. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i niesie za sobą niewielkie koszta.

Wymarzony pokój dla dziewczynki.

Niestety przez wiele lat pokój dziewczynek najczęściej malowany był na różowo. Oczywiście jest to najbardziej ulubiony kolor 5-6 letniej dziewczynki, jednak w przeciągu nawet dwóch lat może już nim nie być. Aby uniknąć częstego przemalowywania ścian, można kolor różowy zastosować w postaci zasłon, pościeli lub innych dodatków. Modne, różowe literki nad łóżkiem dziewczynki czy różowa lampa, a nawet dywanik mogą okazać się wystarczającym akcentem na tle białych ścian. Oczywiście każda mała królewna może spać w iście królewskim różowym łożu z baldachimem. Takie dodatki można zawsze zmienić na inne, a pokój pomalowany na biało jest widny i wygląda zawsze estetycznie i schludnie. Oczywiście w pokoju dla dziewczynki pomalowanym na biało lub w kolorze waniliowym, dodatki nie muszą być wyłącznie różowe, a pasować również będą niebieskie, zielone, żółte, fioletowe lub kolorowe.

Pokój dla chłopca- jakie dodatki

Aranżując pokój dla chłopca, również można się skupić nad charakterystycznymi dodatkami. Białe ściany są sprzymierzeńcem, kiedy pokój ma być urządzony dla małego kapitana statku, pirata czy rajdowca. W zupełności wystarczą dodatki nawiązujące do odpowiedniej tematyki. Dla małego rajdowca spełnieniem marzeń okaże się łózko w kształcie wyścigówki, a dla kapitana w kształcie łódki. Oczywiście można zakupić mniejsze dodatki takie jak: ozdobne poduszki, lampki nocne, zasłony, plakaty, czy dywaniki.

Wymarzony pokój dziecięcy wcale nie musi nieść za sobą wielkich wydatków. Czasami wystarczy dokupić kilka gadżetów nawiązujących do zainteresowań dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook