Dodatkowe 100 milionów dla TVP

krritChoć większość Polaków nie płaci abonamentu telewizyjno-radiowego, to muszą zapłacić stare zobowiązania. W zeszłym roku udało się zebrać o 100 milionów więcej niż prognozowano.

Krajowa rada radiofonii i telewizji poinformowała o podziale dodatkowych 100 milionów złotych. Większość pieniędzy, bo aż 90 milionów powędruje do TVP. Kolejne 6 mln zł trafi do Polskiego Radia, a po 235 tys. dostaną rozgłośnie lokalne zrzeszone w Audytorium 17.

Do końca września spółki mają określić na co przeznaczą otrzymane dodatkowe pieniądze – informuje w komunikacie KRRiT.

– Utrzymuje się niekorzystna struktura wpływów, z której większość kwoty pochodzi z egzekucji zaległości abonamentowych – głosi komunikat Rady.

Jako pierwsza o dodatkowych pieniądzach poinformowała WP (artykuł), na ten rok zaplanowano ściągnięcie kolejnych 650 mln złotych, a jest to tylko część olbrzymiego długu jaki Polacy mają wobec mediów publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook