Dobry detektyw, czyli jaki? Najważniejsze cechy dobrego detektywa

detektyw-1Zawód detektywa z pewnością można zaliczyć do kategorii tych, gdzie na nudę narzekać nie można. Nie bez powodu zdobywa więc on coraz to większą popularność. Należy jednak zauważyć, iż w rzeczywistości profesja ta różni się nieco od wyobrażeń wykreowanych przed liczne produkcje telewizyjne.  Czasami praca ta jest równie niebezpieczna i trudna, jak w serialach o tematyce detektywistycznej. Jednak ci, którzy liczą na nieustanną adrenalinę, widowiskowe pościgi i sprzęt wyjęty niczym  z amerykańskiego filmu, mogą być nieco rozczarowani.

Detektyw tj. http://www.detektyw.com.pl/warszawa/ zajmuje się przede wszystkim gromadzeniem informacji na konkretny, zdefiniowany przez zleceniodawcę temat.  Prowadzi  obserwacje czy zapisy poczynań osób, wykrywa podsłuchy, nierzadko sprawdza potencjalnych partnerów biznesowych.

Praca detektywa, tak jak każda inna, wymaga zatem pewnych predyspozycji, zarówno psychicznych, jak i fizycznych.  Zawód ten jest niezwykle specyficzny, wymaga więc i odpowiedniego przygotowania.  Łatwo więc możemy dojść do wniosku, że zwyczajnie nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie.

Jakimi cechami powinien zatem odznaczać się dobry detektyw? Najważniejszą cechą jest cierpliwość. To właśnie ona umożliwia przeprowadzanie długich, czasochłonnych i wnikliwych obserwacji oraz pomaga wytrwać w oczekiwaniu na rozwój sytuacji.

Niezwykle istotne w tej profesji jest opanowanie i odporność na stres. Dzięki temu możliwe jest podejmowanie szybkich i trafnych decyzji nawet w sytuacji, kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli.

Otwarty umysł, zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły  oraz umiejętność łączenia faktów to kolejne istotne elementy, pozwalające detektyw na jak najlepsze wykonywanie powierzonych zadań. Spostrzegawczość, dociekliwość  i logiczne myślenie pozwalają często odkryć istotne niuanse dla danej sprawy oraz dojść do odpowiednich wniosków.

Detektyw to zawód, w którym niezbędne są także doskonałe zdolności interpersonalne, a czasem nawet i aktorskie. W wielu przypadkach detektyw musi wcielać się w różne role, by uzyskać pożądane informacje w konkretnej sprawie.

One Response to Dobry detektyw, czyli jaki? Najważniejsze cechy dobrego detektywa

  1. Erwin napisał(a):

    Według mnie bardzo nadaję się na detektywa, posiadam wszystkie wspomniane w artykule cechy. Zastanawiam się czy warto abym poszedł na studia , które przygotują mnie do zawodu (o ile są takie) czy po prostu uczyć się samemu.
    Erwin ostatnio opublikował…Trądzik różowaty – jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook