Nie daj się depresji – podejmij skuteczne leczenie

depresjaDepresja to podstępna choroba, która – jeśli nie jest leczona – potrafi zniszczyć życie. Dlatego nie warto zamykać się w sobie, lecz podjąć stosowne kroki, by wyeliminować schorzenie i znów zacząć korzystać z życia.

Statystyki wskazują, że na depresję choruje co piąta kobieta i co dziesiąty mężczyzna. Choroba nie zna granic społecznych czy wiekowych. Dotyka tak samo osoby w średnim wieku, jak i seniorów. Dotyczy osób bezrobotnych, jak i osób na najwyższym szczeblu zawodowym. To efekt szybkiego tempa życia i przeciążenia nadmiarem obowiązków. To cena, jaką człowiek płaci za konieczność dostosowania się do wymagań współczesnej cywilizacji.

Czy to już depresja?

Depresja to coś więcej niż tylko zły humor czy zmienne nastroje. To także utrata wszelkich zainteresowań oraz radości życia. Człowiek zdaje się funkcjonować jakby w zwolnionym tempie, nic go nie cieszy, ma obniżoną samoocenę, pojawiają się zaburzenia koncentracji, a nawet problemy z zasypianiem.

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy jak:

  • uczucie przygnębienia trwające od dłuższego czasu,
  • niechęć do życia towarzyskiego, izolowanie się,
  • obniżona samoocena,
  • trudności w zasypianiu,
  • myśli samobójcze,
  • trudności w zapamiętywaniu,
  • dolegliwości bólowe,
  • dolegliwości ze strony układu krążenia,

możesz podejrzewać depresję. Dlatego niezwłocznie skontaktuj się ze specjalistą, który zdiagnozuje chorobę oraz skieruje leczenie na właściwe tory.

Zobacz także: http://psychoterapia-drzwi.pl/

Leczenie depresji to nie tylko farmakologia

Depresja jest trudnym przeciwnikiem, ponieważ choroba ma tendencję do nawrotów. Koniecznością jest więc podjęcie indywidualnego leczenia obejmującego przede wszystkim farmakoterapię. Warto jednak mieć świadomość, że podawanie leków nie wystarczy. Osoba cierpiąca z powodu depresji powinna poddać się psychoterapii, by wyeliminować chorobę i odzyskać radość z życia.

Warto rozważyć leczenie w ośrodku psychoterapii – najlepiej położonym z dala od miejsca zamieszkania. Zmiana otoczenia może być bowiem czynnikiem wspierającym walkę z chorobą. W takich ośrodkach pracują wykwalifikowani specjaliści – zarówno psychologowie i psychiatrzy, którzy pomagają w powrocie do zdrowia. Duży nacisk kładą na różne formy terapii – indywidualne i grupowe, które stanowią istotne wsparcie farmakologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook