Czy e-kantory to dobry, internetowy biznes?

zalety-i-wady-kantory-internetowe-strefawalut

Kantory internetowe pomimo, że istnieją na rynku już od kilku lat, wydają się być dobrym biznesem. Ich popularność w Polsce stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Dlaczego Polacy chętnie wymieniają pieniądze w e-kantorach?

Jak dobrze wiemy, nasi rodacy cenią sobie oszczędności. Co za tym idzie, internetowe kantory są dla nich idealnym rozwiązaniem. Tego typu portale mogą pozwolić sobie na bardzo atrakcyjne stawki z uwagi na to, że koszty ich prowadzenia są niewielkie. Nie potrzebują one np. kilku wykwalifikowanych pracowników, którzy obsługują kantory stacjonarne. Duża część pracy internetowych kantorów jest wykonywana automatycznie, a pieniądze mają charakter wirtualny, a nie gotówkowy.

Co więcej, bardzo duża liczba Polaków wyjeżdża na wakacje za granicę lub dostaje wypłatę w obcej walucie. Przedsiębiorcy, wykonując międzynarodowe transakcje, często zmuszeni są na wymianę dużej ilości gotówki. Idealnym rozwiązaniem dla tych osób są usługi e-kantorów, które są najczęściej tańsze w stosunku do kursów bankowych. Aby zapoznać się z aktualną listą oraz stawkami kantorów internetowych wejdź na jedną z najpopularniejszych porównywarek kantorów internetowych – kantorbox.

Drugim dużym atutem jest wygoda korzystania z e-kantorów. Klient może wymienić pieniądze bez wychodzenia z domu na większość obowiązujących na świecie walut. Cała transakcja ogranicza się do kilkunastu minut. Użytkownik przesyła pieniądze na konto kantoru internetowego, który po krótki czasie oddaje mu przewalutowaną już kwotę na konto walutowe klienta. Proste, prawda?

Na szczęście potencjalnych przedsiębiorców, którzy zdecydują się na założenie tego typu biznesu, kantory internetowe prawdopodobnie wkrótce uzyskają regulacje prawne względem ich działalności. Przyciągnie to zapewne dużą liczbę nowych klientów, którzy dotychczas obawiali się o bezpieczeństwo tego typu transakcji, ze względu na brak restrykcyjnej kontroli e-kantorów ze strony KNFu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

O Nas

Portal "Mutuelles.edu.pl" powstał z myślą o publikowaniu interesujących wiadomości z kraju i świata. Poruszamy najważniejsze tematy, nie boimi się trudnych pytań.

Zależy nam na świeżych i sprawdzonych informacjach. Jeśli chcesz, żeby to właśnie Twoją sprawę nagłośnić na naszym portalu, zapraszamy do kontaktu.

Mail: kontakt@mutuelles.edu.pl

Video


Facebook
  • Facebook