Biznes na blokowisku: pomysły przedsiębiorców

Blokowiska kojarzą się zwykle z wielkimi sypialniami, a nie z odpowiednim miejscem na swój business. Jednakże mając odpowiedni pomysł oraz naturalną pracowitość, także w takich lokalizacjach można z powodzeniem prowadzić zarobkową działalność. Funkcjonują gotowe modele wypróbowane w wielu rejonach kraju na przynoszący profity osiedlowy interes. Wielkim atutem są mniejsze stawki wynajmu w takich lokalizacjach.

Po dziesiątkach małych osiedlowych sklepików działających z powodzeniem jeszcze w latach 90. nie zostało wprawdzie wiele, lecz i w tejże zdawałoby się najcięższej branży, pośród wszędobylskich dyskontów, i dzisiaj właściwie prosperują sklepy, które dostosowały precyzyjniej ofertę do okolicznych mieszkańców, stawiając nie tylko na jakość proponowanych produktów, lecz również na spersonalizowane wymagania klientów. Kolejnym dowodem działalności mogącej z powodzeniem funkcjonować wśród blokowisk są ciekawie zaaranżowane lokale gastronomiczne przyciągające gości przede wszystkim zdrową kuchnią, dostosowaną cenowo do możliwości ekonomicznych lokalnych mieszkańców.

A że dawne miasta dysponują pięknymi terenami inwestycyjnymi, powiększając się często o nowe domy, lokum w nich znajdują ludzie młodzi, świetnie zarabiający i zarazem zapracowani, będący pożądaną klientelą takich miejsc. Wielkie osiedla mieszkaniowe posiadają na swoim terenie dużo infrastruktury oświatowej, co ułatwia początek przy szeroko rozumianej działalności druku i ksero. Ta dziedzina wyjątkowo rozbudowała swoje możliwości i do lamusa odeszły dawne, małe punkty ksero. Dzisiaj, żeby utrzymać firmę w tej dziedzinie należy prowadzić usługi zdecydowanie bardziej poszerzone o choćby nadruki na koszulkach lub kubkach, serwis maszyn, ploterów i skanerów, itp. Osiedla mieszkaniowe to również właściwe miejsce na poprowadzenie niepublicznego przedszkola, sali zabaw dla dzieci, a też dobrze zaopatrzonej apteki.